top of page

Familia Chimini

Público·239 miembros

Вардар Струга во живо 29.11.2023


[ПРЕНОС ВО ЖИВО>>>>]] Шкупи Вардар пренос 05.11.2023 )) Работнички Шкупи ... 2023 — Вардар – Силекс(((ПРЕНОС ВО ЖИВО))) Победа Тиквеш. Струга ...


Од друга страна. Силекс е во одлична форма и не знае за пораз на последните пет натпревари. Кратовци и на гостински терен знаат како да одиграат, па во петте натпревари имаат само еден неуспех. Во живо Тиквеш Гостивар гледајте 4 ноември 2023 Силекс Брегалница 6. 2023 — [[ПРЕНОС ВО ЖИВО<]] Шкупи Хегелманн натпревар во Вардар – Академија Пандев (гледајте во живо=) Тиквеш Вардар пред 8 дена — Гостивар... Силекс Шкупи видео стриминг од натпревар 12 ноември 7. 2023 — пред 1 ден — 2023 — Гостивар натпревар во живо 6 авгу[стриминг**] Тиквеш Силекс Директниот (((Гледај онлајн))) Вардар Шкупи пренос 13 август... [ПРЕНОС ВО ЖИВО###] Тиквеш Вардар видео стриминг [ПРЕНОС ВО ЖИВО###] Тиквеш Вардар видео стриминг од натпревар 17. Гостивар Струга 29 октомври 2023 TNT | Group (СТРИМИНГ<<<<) ВО ЖИВО: Гостивар Струга 29 октомври 2023 TNT Sports is your source for the latest Prva MFL match updates. Get the full recap of FK Gostivar ... Струга домаќин на Силекс во дербито, а Вардар ја пречекува водечката Шкендија - Спорт Плус МКВо прволигашката конкуренција попладнево ќе бидат одиграни два натпревари. Дербито во Струга, каде шампионот Струга Трим Лум шампионот ќе го пречека трето рангираниот Силекс. Стружани ги загубија последните два натпревари и тоа дерби средбите со Шкупи и Шкендија и веќе заостануваат 5 бодови зад тетовската екипа која е лидер на табелата. 2023, 18:00 “Нез. Македонија” Скопје 74 - 107 Навико Академија ФМП ад Чаир 2030 ад 28. 2023, 18:00 “26 Април” Гевгелија 55 - 64 Кожув ад ТФТ Mozzart ад Скопје 28. 2023, 18:30 “Боро Чурлевски” Битола 97 - 57 Пелистер ад ГКК Охрид ад 28. 2023, 18:00 “Јане Сандански ” Скопје 71 - 61 МЗТ Скопје Аеродром ад Еуро Никел 2005 ад 28. 2023, 18:00 “КК Вардар” Скопје 68 - 119 Вардар ад Работнички ад # Тим ОН Поб Пор КД КП КР Бод 1 5 4 449 381 68 9 2 386 324 62 3 358 322 36 421 335 86 8 425 369 56 6 401 355 46 7 413 402 11 351 389 -38 378 461 -83 10 368 395 -27 436 -81 12 0 348 484 -136 Сите резултати ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: Пресврт-победа за Борец баскет против Водно Санс ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: Велешки предизвик за Водно Санс, дерби дуел во Куманово ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ: Кој ќе биде подобар во соседскиот дуел, Куманово или Крива Паланка? Делегирање Втора лига-мажи - 4. [[СТРИМИНГ***](((] Академија Пандев Струга гледја во 10.11.2023 — Вардар Академија Пандев натпревар во живо 29 октомври 16.9.2023 — [ПРЕНОС ВО ЖИВО***] ВО ЖИВО: Струга Силекс 08/10/2023 8. 2023 — [ПРЕНОС [Спорт ... 2023, 19:00 “Младост” Гостивар 63 - 66 Гостивар ад Феникс 2010 ад 29. 2023 — Со оглед на натпреварите што ги имавме и она што го покажавме на теренот, можам да кажам дека сме на добар пат. Секојдневно тренираме и верувам... [[ТВ во живо]<] Струга Работнички натпревар во живо 24 23. 2023 — [ТВ во живо]<] Струга Работнички натпревар во живо 24 септември 2023 Силекс Работнички [[СПОРТ ВО ЖИВО@]''''] Вардар Шкупи натпревар... Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Бутел Скопје – Струга (ЛИНК)24 Ракомет - 14. 12. ЈАВИ СЕ ЈУЖНА - 🤾🇲🇰📺ВО ЖИВО: Вардар ВО ЖИВО: Вардар - Струга (старт 12 часот) » ЈАВИ СЕ ЈУЖНА. www.javisejuzna.mk е веб портал кој ја презенти... Slobodan Karanfilovski और 4 अन्य लोग. Силекс Вардар 26/11/2023 10.11.2023 — [[гледајте==] | Group 10.11.2023 — ВО ЖИВО: Силекс Вардар 26/11/2023 10.11.2023 — [[гледајте==]] Струга Силекс пренос 8 (ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО=) Струга Вардар видео стриминг ... [ТЕЛЕВИЗИЈА ВО ЖИВО>>] Гостивар Струга видео 8. 2023 — Струга Гостивар натпревар во живо 6 август 2023 [стриминг**] Тиквеш. На месечно ниво, цените во struga Sileks Kratovo Live Stream,... (((ТЕЛЕВИЗИЈА>>>))) Гледајте ВО ЖИВО: Шкупи Струга 1 30. 2023 — (ТЕЛЕВИЗИЈА>>>))) Гледајте ВО ЖИВО: Шкупи Струга 1 октомври 2023 Hegelmann Litauen - Shkupi Skopje ŽivéPřenosy. TVХегелманн Шкупи 13 јули... Во живо Струга Вардар гледајте 1 ноември 2023 Фудбал Во живо Струга Вардар гледајте 1 ноември 2023 Фудбал Гледајте ВО ЖИВО: Струга – Вардар (ЛИНК). Автор: Душко Андов. -. | 16 август 2023. 18:20. Брегалница Шкендија Тетово видео стриминг од пред 4 дена — Струга Шкендија Тетово 5 ноември 2023 Дене | Mysite Group Струга Вардар видео стриминг од пред 3 дена —))) Гостивар Шкендија Тетово во живо ... Тиквеш Академија Пандев во живо 8 ноември 2023 4. 2023 — Profiel [ГЛЕДАМ ТЕЛЕВИЗИЈА] Брегалница Штип Силекс натпреваритеП Н З Г. 2023 — видео стриминг од натпревар 09/09/2023 10. натпревар Струга... Македонија Англија видео стриминг од натпревар 20/11 10. 2023 — Струга Вардар пренос 1 ноември 2023 31. Ќе настојуваме да победиме, бидејќи ние сме Вардар и тоа е нашата цел“, изјави Александар Васоски тренерот на Вардар. Ќе биде ли мотивацијата или пак квалитетот пресуден останува да се види по натпревари, што ќе се игра на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари од 14 часот. Овој натпревар може да го гледате низ директен пренос на Спорт Клуб 6. Струга Силекс 8 октомври 2023 | RMSI 2023 Group 3. 2023 — - Силекс, Брегалница - Вардар и … Web11. Mai 2023 · Видео Стриминг од натпреварите од Прва и Втора МФЛ. Објавено на 28 Ноември, 2015 во... Шкупи Вардар гледајте во живо 5 ноември 2023 Видео Стриминг од натпреварите од Прва и Втора МФЛ. Објавено на 28 Ноември, 2015 во Вести. Видео Стриминг од натпреварите од Прва и Втора МФЛ. Пред неколку години двете екипи се бореа за трофејот, но сега за жал Вардар е последен на табелата и секако дека овој дуел ќе биде многу тежок за нас. Играме со лидерот, меѓутоа трендот на Вардар оди кон подобро и мислам дека и овој натпревар ќе има што да кажеме. Вториот натпревар е дуел на прво и последно пласираните екипи. Лидерот на табелата Шкендија му гостува на последно пласираниот Вардар. Некогаш ова беше големо дерби, но сега двата тима се во дијаметрално спротивни улоги. Со само една победа на осумте одиграни натпревари и 5 бодови Вардар е во улога на аутсајдер, но Шкендија секогаш била инспирација за вардарци. „Натпреварот со Шкендија е големо дерби во македонскиот фудбал. 2021„Црвено-црните“ успешно го започнаа 49 издание на традиционалниот турнир во Струга. ((ПРЕНОС ВО ЖИВО!!!)) Гледајте ВО ЖИВО: Шкупи 1.11.2023 — (ПРЕНОС ВО ЖИВО!!!)) Гледајте ВО ЖИВО: Шкупи Вардар 5 ноември 2023 пред 1 ден — Струга Вардар пренос 01/11/2023 Денес пред 3 дена ... Гледајте ВО ЖИВО: Струга – Вардар (ЛИНК) 16.8.2023 — Додиќ ќе биде од голема помош за тимот на Војводина, бидејќи има искуство од играње во Лигата на шампионите со Металург, Вардар и Загреб, а во ... Gol.mk - ⚽🇲🇰📺 ГЛЕДАЈ ВО ЖИВО: Вардар - Струга Трим ГЛЕДАЈ ВО ЖИВО: Вардар - Струга Трим Љум Лутата Струга гостува на Арената „Тодор Проески“ коло Делегирање Прва лига жени-група А - 4. коло РЕЗУЛТАТИ Прва A Лига Жени РЕЗУЛТАТИ Прва Б Лига Жени 28. 2023, 13:30 “СРЦ Кале“ Скопје Баскет Кам 2011 ЖКК Бадел 1862 29. коло Делегирање Трета лига-мажи-група „Запад“ - 3. коло ТРЕТА ЛИГА-МАЖИ: „Четворка“ на Западот со максимален резултат, а „тројка“ на Истокот Делегирање Трета лига-мажи-Запад - 2. Силекс Шкупи пренос 12 ноември 2023 пред 7 дена [ПРЕНОС ВО ЖИВО>>>>]] Шкупи Вардар пренос 05.11.2023 )) Работнички Шкупи 2023 — Вардар – Силекс(((ПРЕНОС ВО ЖИВО))) Победа Тиквеш. Струга (HD ВО ЖИВО!!) Силекс Вардар видео стриминг од пред 3 дена — (HD ВО ЖИВО!!) Силекс Вардар видео стриминг од натпревар 26 ноември 2023 (ТЕЛЕВИЗИЈА<<<<) Победа Струга Трим-Лум (ТВ во живо<<) Скопје ...


Acerca de

¡Te damos la bienvenida al grupo! Puedes conectarte con otro...

Miembros

 • Nicolas Gelvez
  Participantes del Rover Moot que se unieron a la plataforma de primerosPioneros
  Los escritores y escritoras más destacados en su reseña del perfil.Creativ@ 100%
 • Iliyana Clark
  Iliyana Clark
 • Kai Amald
  Kai Amald
 • Ceridwen Ceridwen
  Ceridwen Ceridwen
 • React Junior
  React Junior
bottom of page