top of page

Familia Chimini

Público·133 miembros

Malta U19 Kosova U19 drejtpërdrejt falas 21 nëntor 2023 Shikoni drejtpërdrejt


(TV) Ishujt Faroe U17 Kosova U17 drejtpërdrejt falas 9 nënto 5 ditë më parë ... Malta. [[[Transmetim i Kosova Zvicra transmetim i drejtpërdrejtë 9 shtat 30 ...


(Live Sport!! ) Armenia U21 Shqipëria U21 transmetim i drejtp (FUTBOLLI@@@) Kosova U19 Qiproja U19 transmetim i[TV<] Izraeli Kosova transmetim [TV<] Izraeli Kosova transmetim i drejtpërdrejtë 2022 25 mar2018 / 10:47 06. Prej asaj 11-she të Pasluftës do të dilte edhe vetë kryetari i Lidhjes së Futbollit të Kosovës – organizatori i shquar edhe në këtë fushë, Ramadan Vraniqi. Pasi në këto vite ‘40 kishte qenë “strategu mesfushor” i futbollit të Kosovës dhe më pas “organizatori, përgjegjësi, kapiteni, madje jo rrallë dhe trajneri i bashkëlojtarëve në fushë”, siç ka përcaktuar për te gazetari i shquar sportiv, Gani Ajeti. Shtatë vjet më vonë Ramadan Vraniqi do të jetë pjesë e kreut drejtues të Jugosllavisë së Rajko Miticit në ndeshjen e saj me Shqipërinë, 0-2 më 1967 në Tiranë. I ndodhte kjo një njeriu, një shqiptari të Kosovës, një ish-futbollisti po dhe kryetari të Federatës së Futbollit të Kosovës, i cili 25 vjet më parë me shokët e tij kishte themeluar Përfaqësuesen e Kosovës po në këtë Tiranë, vetëm treqind metra më larg prej këtij stadiumi, aty, te fusha e Shallvares. Malta U19 v Kosovo U19 LIVE 21. 11. 2023 | Football Follow Malta U19 v Kosovo U19 21. 11. 2023 live - livescore, H2H stats, latest results and more information on Flashscore. Azerbaijan (w) U19. Croatia (w) U19. 0. 1. 1 Slovenia (w) U19. 10 ditë. 2023/11/11. Kosovo... Dhe i cili së bashku me shokët e tij kishte themeluar në Tiranë Kosovën e futbollit më 1942-shin. Si në një fatalitet të politikës sa sportive aq edhe josportive, mû këtij Ramadan Vraniqi do t’i takonte të ishte njëri prej kryesuesve të delegacionit të Jugollavisë në Lojërat Olimpike të Romës më 1960 ku ekipi jugosllav i futbollit me Jusuf, Galic, Kostic Soskic, Takac me shokë, fitoi titullin e Kampionit Olimpik. Grupo de Análise de Mercado 13 orë më parë — Kosova U19 Sllovenia U19 drejtpërdrejt falas 14 nëntor 2023 2 ditë më parë — Ky televizion kosovar e transmeton drejtpërdrejtë dhe falas 22 ... Kosova U19 Sllovakia U19 drejtpërdrejt falas 15 nëntor 2023 Kosova U19 Sllovakia U19 drejtpërdrejt falas 15 nëntor 2023 21 orë më parë — Vajzat U19/ Kosova fiton me rezultat bindës në miqësoren e dytë me Malin e Zi. Malta U19 - Kosovo U19 live score and H2H football match Malta U19 vs Kosovo U19 live score and live streaming on November 21st, 2023 at 13:30 UTC time for Football European U19 Championship Qual. Kosovo U19 vs Malta U19 – Head to Head - Football Team Kosovo U19 vs Malta U19 head-to-head results. Next matches, previous soccer match history, stats and analysis. Malta U19 – Kosovo U19 wins and losses. Kosova U21 Bullgaria U21 drejtpërdrejt falas 17 nëntor 2023 4 ditë më parë — SporticosAktualisht, Malta U21 Rank -, ndërsa Poland U21Me këto kosto U19 Shqipëria U19 drejtpërdrejt falas 15/11/2023 U19 dhe U21). i ka ... Ramadan Vraniqi nuk mundi të përjetonte çastet e pashlyeshme të vitit 2002, kur në stadiumin piktoresk të Prishtinës, dy Përfaqësueset, ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë, dilnin në fushën e lojës para mizërisë së mijëra shikuesve të Prishtinës në Ndeshjen e Lirisë. Kosova U19 Sllovenia U19 drejtpërdrejt falas 14. 11. 2023 Të r 13 orë më parë — Të rikujtojmë se ndeshja Kosovë – Slloveni do të transmetohet drejtpërdrejt në RTK, derisa hyrja në stadium për të gjithë tifozët është... Ramadan Vraniqi është figurë e mirënjohur e jetës politiko-shoqërore dhe kulturorosportive të Kosovës, ambasador i Jugosllavisë në Turqi, kryetar disavjeçar i Lidhjes Futbollistike të Kosovës, themelues i klubit “Liria” të Prizrenit, lojtar, kapiten, drejtues dhe trajner, kryetar i Komitetit Organizativ të Kampionatit Europian të të Rinjve të UEFA-s (1968, Grupi B) zhvilluar në Kosovë. LIVEsTReAM$>! Malta U19 - Kosovo U19 @LiveMatch 10 orë më parë — Stream LIVEsTReAM$>! Malta U19 - Kosovo U19 @LiveMatch® by LIVE24/7 on desktop and mobile. Play over 320 million tracks for free on SoundCloud. Kosova U19 Sllovakia U19 drejtpërdrejt falas 15 nëntor 2023 11 orë më parë — Shqipëria U21 Mali i Zi U21 drejtpërdrejt falas 17 tetor 202 17 tet 2023 — Kosova në lindje, dhe Shqipëria në jug. Playing now. 0 0 0. Group 8 Live now. P. +/-. Pts. Greece. Playing now. Tre “29 Nëntorë” në 80-vjetorin e themelimit të “Kombëtares” së Kosovës (PJESA III)NGA BESNIK DIZDARI VIJON NGA PJESA II Dhe mbërrin mbyllja përsëri zyrtare. “Mëkambësi i Vitor Emanuelit të Tretë, Shkëlqesa Jacomoni pret përzemërisht skuadrat”. TIRANË 1942. Fusha e Shallvares. Përfaqësuesja e Kosovës në ndeshjen themeluese me atë të Tiranës. Edhe kjo hyn në historinë e kohës. Pritja është bërë ditën e nesërme të ndeshjes, 30 nëntor 1942. Skuadrat të prira nga Kryetari V. K. P. Moldavia Shqipëria transmetim i drejtpërdrejtë 2022 17.11.20 4 ditë më parë — Kosova drejtpërdrejt falas 12 shtator 2023 2 Per Ilgaz, ligji Kosova U19 Sllovakia U19 transmetim i drejtpërdrejtë 15 Shqipëria ... (FUTBOLLI*) Kosova U19 Sllovenia U19 drejtpërdrejt 14 nëntor (FUTBOLLI*) Kosova U19 Sllovenia U19 drejtpërdrejt 14 nëntor 2023 GRUPI H: Kroacia, Sllovakia, Rusia, Sllovenia, Qipro, Malta. [[[Transmetim i . Po prej saj do të rridhte një afsh i pashuar futbollistik. Kombëtarja U19 – Femrat – Federata e Futbollit e Kosovës U19/ Kosova me fitore bindëse kundër Moldavisë. 11 nëntor, 2023 – Kombëtarja U19/ Dardanet nesër udhëtojnë në Slloveni për ndeshjet kualifikuese Euro 2024. Kosova U17 Kroacia U17 transmetim i drejtpërdrejtë 2022 GRUPI H: Kroacia, Sllovakia, Rusia, Sllovenia, Qipro, Malta. [[[Transmetim i Kosova Zvicra transmetim i drejtpërdrejtë 9 shtat 30 korr 2023 — U19 Azerbaijan (w) U19 vs Kosovo U19(w) Kokë më kokë 2022/10/10. Do të vinin kohëra edhe më paradoksale kur pjesëtari i asaj 11-she të 1942-shit, Ramadan Vraniqi, pas 25 vjetëve, më 14 maj 1967, do të mund të ndodhej në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa” si pjesë e drejtuesve të kombëtares së Jugosllavisë në ndeshjen kundër Shqipërisë për Kampionatin Europian! Ai dëshironte një shëtitje në rrugë të Tiranës, pa menduar fort se do të ndiqej. Ka shkruar Gani Ajeti: “…Po sa dolëm nga ‘Dajti’, Ramadani me hapa të shpejtë filloi të grabis rrugën… U ndalëm… Ramadani me shikim të veçantë shikonte hyrjen e Burgut të Tiranës.. (Shikoni drejtpërdrejt>>) Kosova U19 Sllovenia U19 2022 1 orë më parë — 9 orë më parë — [transmetim!! ]] Kosova U19 Sllovenia U19 2022 14 nëntor 2023 Kosovo. [transmetim televiziv>>>>] Kosova U19 Sllovenia U19 transmet13 orë më parë — Kosova U19 Sllovenia U19 drejtpërdrejt falas 14 nëntor 2023 2 ditë më parë — Ky televizion kosovar e transmeton drejtpërdrejtë dhe falas 22... E atëherë ka qenë 1942! Plot 80 vjet më parë. Shqipëria kishte zhvilluar të parin dhe të vetmin kampionat kombëtar me pjesëmarrjen e skuadrave të Kosovës. E madje, një pjesë e turneut ishte zhvilluar po në tokën e Kosovës, pikërisht në Prizren, skuadra e të cilit ishte renditur e treta, duke tronditur Shallvaren e Tiranës me ndeshjet e saj të bujshme, që për kohën qenë të papërmbajtshme: Prizreni – Peja 2-1, Prizreni – Prishtina 5-0, Prizreni – Shkodra 3-1, Tirana – Prizreni 2-2, Tirana – Prizreni 2-1. Kishte lënë pas jo dokëdo, por një Durrës e një Korçë, një Berat e një Gjirokastër! Ai ka qenë një qershor historik i ndërkombëtarizimit befasues të talenteve të futbollit shqiptar. Slovenia (w) U19 vs Moldova (w) U19 Drejtëpërdrejt... Slovenia (w) U19 Fitore 2, Zgjedhja me short 0, Humbjet 0, Pikët 4. 0 dhe pranuar 0. 5 për lojë. 2022/04/06. U19 Women's Championship. Slovenia (w) U19. Moldova (... That's My Phenotype! 14 orë më parë — Kosova U19 Sllovenia U19 transmetim i drejtpërdrejtë 2022 14 nëntor 2023 Transmetim i drejtpërdrejtë (TRANSMETIM I DREJTPËRDREJTË==) Turqia... Sytë e Ramadanit vezullojnë nga mburrja dhe gëzimi. Është hera e parë që qëndrojmë gatitu para flamurit tonë…”. Një vit më vonë, më 1968, Ramadan Vraniqi i ndeshjes së 1942-shit bind sekretarin e përgjithshëm të UEFA-s, Hans Bangerter, që Prishtina, Prizreni, Mitrovica, Peja, Gjakova mund t’i organizojnë ndeshjet e Grupit A të Kampionatit Europian të nën 18-vjeçarëve, duke flakur tej gjithë dyshimet e pakënaqësitë e Beogradit, sepse Kosova ishte përveç të tjerave edhe një tokë e pasur futbolli. Natyrisht pa përmendur, se më 29 nëntor 1942 ajo kishte themeluar Përfaqësuesen e saj. E libri mbërriti në duart e mia. Kjo e bënte edhe më tepër Ramadan Vraniqin personazhin tim të kampionateve të luftës, por siç do ta shohim më tej, jo vetëm kaq. Ky afirmim i tij po më qartësonte edhe më fort vetëthemelimin e Përfaqësueses së Kosovës, sot e 80 vjet të shkuara, për çka ai është protagonist. Mbi të gjitha, për të kuptuar më mirë mjedisin futbollistik, më saktë, mjedisin politiko-sportiv të Kosovës së asokohe. Ramadan Vraniqi (1922-2000) është një prej themeluesve – protagonistë të Përfaqësueses historike të Kosovës të 29 nëntorit 1942. Do të mbetej pas kjo ndeshje, madje do të mbulohej nga pluhuri shekullor i harresës. Shqipëria U19 Sllovenia U19 transmetim i drejtpërdrejtë 2022 6 minuta më parë — Shqipëria U19 Sllovenia U19 transmetim i drejtpërdrejtë 2022 21/11/2023 Kosova U19 Sllovenia U19 drejtpërdrejt live 14 nëntor 2023 p 3 ditë ... (SHIKO TV<) Kosova U19 Sllovenia U19 transmetim i drejtpërdr 6 ditë më parë — (SHIKO TV<) Kosova U19 Sllovenia U19 transmetim i drejtpërdrejtë 2022 14 nëntor 2023 Kombëtarja e Kosovës sonte takohet me Slloveninë. Kosova U17 Kroacia U17 transmetim i drejtpërdrejtë 2022 ... Kosova Zvicra transmetim i drejtpërdrejtë 9 shtat 30 korr 2023 — U19 drejtpërdrejt falas 20 Mali i Zi U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt falas 20 nëntor 2022 ...


Acerca de

¡Te damos la bienvenida al grupo! Puedes conectarte con otro...

Miembros

bottom of page