top of page

Familia Chimini

Público·236 miembros

(Shikoni) Kukësi Skënderbeu 2022 28 nëntor 2023


((TV)) Vllaznia Tirana shiko live 7 tetor 2023 Takımlar: KS 7 tet 2023 — Dinamo Tirana Kukësi transmetim i drejtpërdrejtë 2022. (transmeto*) Teuta Durrës ...


Shkurtaj gol në prekjen e parë, Kukësi mposht Skënderbeun 23 jan 2022 — Kukësit. 1′ Starton sfida në Loro Boriçi, Kukësi për fitoren e parë të vitit 2022 ndaj Skënderbeut. Formacionet zyrtare: Kukësi (5-3-2): Tafas ... Kukësi-Skënderbeu/ Pjesë e parë spektakolare, karton i kuq, traversë dhe shtyllë (VIDEO) | BoldNews. alPjesa e parë e Kukësi-Skënderbeu është mbyllur në barazim pa gola por rastet nuk kanë munguar. Në minutën e 36-të të takimit, Mensah nis një kundërsulm të shpejtë, ndërkohë që portieri Tafas braktis portën duke shkaktuar faull jashtë zonës. Portieri i Kukësit ndëshkohet me karton të kuq dhe lë skuadrën me 10 lojtarë! Vetëm 4 minuta më pas traversa i mohon golin e avantazhit Skënderbeut, pas tentativës së Marës nga goditja e dënimit, fal edhe devijimit të Xhikës si dhe ndihmës së traut të portës, topi ka shkuar në këndore. VIDEO/ Rezultat zhgënjyes ndaj Kukësit, Skënderbeu me një 20 mar 2022 — VIDEO/ Rezultat zhgënjyes ndaj Kukësit, Skënderbeu me një këmbë në Kategorinë e Parë. 20 Mars 2022, 17:47, Sport CNA. VIDEO/ Rezultat ... Prodani 1966 Ilia Shuke 1975 Aleko Pilika 1982 1975–76 Divizioni i Parë Kosta Koça 1984 1989 1990 Gjergj Ballço 2004 2005 2004–05 Kategoria e Parë Jani Kaçi 2006 2008 2006–07 Kategoria e Parë Gerd Haxhiu 24 korrik 2009 9 janar 2010 Andrea Marko 1 shkurt 2010 Mirel Josa 8 shkurt 2010 7 qershor 2010 Shkëlqim Muça 8 qershor 2010 17 shkurt 2011 Shpëtim Duro 9 tetor 2011 2010–11 Superliga Stanislav Levy 10 tetor 2011 31 korrik 2012 2011–12 Superliga 2012–13 Superliga, 2013–14 Superliga, Superkupa 2013, Superkupa 2014 Sponsori zyrtar i fanellës – Ama Coffee Sponsori zyrtar i transmetimit – SuperSport Albania Sponsori zyrtar i prodhimit të fanellave – Legea Red Bull Albania Birra Korça Plus Communication Qëndra Tregtare Univers Ama Coffee Tropikal Resort Durrës Birra Moretti Almeco Radio Abc-Korçë Bashkia Korçë Baste Live Referime ^ a b c "Historia e formimit të klubit të futbollit "Skënderbeu" të Korçës". Skenderbeu vs FK Kukesi Live Score & Result | 20 Mar 2022 20 mar 2022 — About Skenderbeu vs FK Kukesi. Skenderbeu host FK Kukesi, the match starts on Sunday 20 March 2022 UTC time in the Kategoria Superiore. Skenderbeu Korca, 23.01.2022 - H2H stats, results, odds 23 jan 2022 — Superliga: Kukesi - Skenderbeu Korca. Find the Kukesi v Skenderbeu Korca head-to-head record, latest results, odds comparison and Superliga ... [48] Ai gjithashtu kualifikoi ekipin në fazën e grupeve të Ligës së Evropës. Që nga themelimi në vitin e largët 1909, Skënderbeu ka pasur 30 trajnerë të ndryshëm. Jani Kaçi është trajneri më jetëgjatë i klubit, duke e drejtuar për plot 12 vite në katër periudha të ndryshme. [77] Korçarët kanë pasur vetëm dy trajnerë të huaj në histori (me përjashtim të Qemal Omarit që ishte me origjinë shqiptare): çekun Stanislav Levý dhe italianin Andrea Agostinelli. [78] Stafi teknik Trajneri Migen Memelli Ndihmës-trajneri Gentian Lici Trajneri i portierëve Ilir Bozhiqi Trajneri atletik Fizioterapisti Dionis Prisoj Doktori Gezim Qyli Nga Deri Tituj Madhor Qemal Omari 1932 1938 1 Kampionati i vitit 1933 Tato Bimbli 1945 1950 0 Spiro Koçe 1957 S. [live sport] Kukësi Tirana transmetim i drejtpërdrejtë 2022 1 ditë më parë — 2021 | KF Skenderbeu. [SHIKO ONLINE##] Erzeni... [4] Në atë sezon, sulmuesi i ekipit Servet Teufik Agaj u shpall edhe golashënuesi më i mirë i kampionatit me shtatë gola. [4] Një vit më pas, do të ishte sulmuesi tjetër korçar Aristotel Samsuri që do të shpallej shënuesi më i mirë; edhe ai regjistroi shtatë gola por Skënderbeu nuk mundi ta fitonte titullin kampion sërisht, duke u renditur në vendin e dytë mbrapa Tiranës. Skënderbeu Teuta Durrës shiko live 24 nëntor 2023 4 ditë më parë — 2022 5 nëntor 2023 Kukesi x KS Dinamo Tirana H2H ⋊ 05. 2023 ⋊ Head to head ⋆ fscore. Tirana Kukësi 2022 23 nëntor 2023 Skënderbeu Teuta ... FK Kukësi Albania - 💥 N E X T M A T C H 💥 ⚽️ N E X T M A T C H ⚽️ FK KUKËSI - KF SKËNDERBEU JAVA 35 SUPERSPORT 21/05/2022 ⏳ ORA 17:00 "KUKËS ARENA" KUKËS ARE YOU READY? [42] Në Kategorinë Superiore, ekipi u shpall kampion për të gjashtin sezon rresht, duke zgjeruar rekordin e titujve të fituar rresht, pasi mblodhën 79 pikë në 36 ndeshje. Salihi ishte protagonisti kryesor i këtij sezoni, duke shënuar 35 gola në të gjitha kompeticionet, përfshirë 27 në kampionat, çka i dha edhe Këpucën e Artë si golashënuesi më i mirë. FK Kukesi vs Skenderbeu Live Score & Result | 21 May 2022 21 maj 2022 — About FK Kukesi vs Skenderbeu. FK Kukesi host Skenderbeu, the match starts on Saturday 21 May 2022 UTC time in the Kategoria Superiore. Taipit 44′ Mundësi e artë për Kukësin, por goditja e Gj. Taipit ndalet në shtyllë me portierin Rexhepi të mposhtur. Të pafat verilindorët 40′ Mara ekzekuton mjeshtërisht goditjen e dënimit në hyrje të zonës, por ndalet nga traversa dhe një devijim i Xhikës 39′ Zëvendësim i detyruar tashmë për Kukësin, Longo largon Bytyçin dhe në lojë aktivizohet portieri Xhika 35′ Kukësi mbetet me 10 futbollistë, Mensah i drejtohet i vetëm portës pas një gabimi të verilindorëve. [43] Gjatë sezonit 2016–17 Skënderbeu konkuroi me Partizanin dhe Kukësin në një betejë treshe për titullin kampion. [7] Në sezonin 2008–09, Skënderbeu arriti një vend të dytë në Kategorinë e Parë, duke u rikthyer sërisht në Superiore. 2010–2018: Dominimi në Shqipëri dhe suksesi historik në Evropë Hamdi Salihi ishte një nga blerjet më të bujshme të Skënderbeut. 03. 2022 20 mar 2022 — Within the tournament Kategoria Superiore on 20 Mar 2022 will be a match between teams KF Skenderbeu Korce and Kukesi. Shkurtaj gol në prekjen e parë, Kukësi mposht Skënderbeun 23 jan 2022 — Kukësit. 1′ Starton sfida në Loro Boriçi, Kukësi për fitoren e parë të vitit 2022 ndaj Skënderbeut. Formacionet zyrtare: Kukësi (5-3-2): Tafas... Në fazën e grupeve. Skënderbeu arriti të grumbullonte vetëm tre pikë, të cilat erdhën në fitoren historike 3–0 kundër Sporting në Elbasan Arena. Skenderbeu Korce - Kukesi, 23 September 2023 Egnatia Rrog. 3.01, 3.54, 2.18. 26.05.2022, Superliga, Skenderbeu Korce, 0 - 0, Teuta Durres ... Kukësi - Skënderbeu Live - Abissnet Superiore: Football 23 jan 2022 — The match starts at 3:45 PM on January 23rd, 2022. Catch the latest Kukësi and Skënderbeu news and find up to date Abissnet Superiore standings, ... Kukësi - Skënderbeu Live - Abissnet Superiore 21 maj 2022 — Follow the Abissnet Superiore live Football match between Kukësi and Skënderbeu with Eurosport. The match starts at 4:00 PM on May 21st, 2022.


Acerca de

¡Te damos la bienvenida al grupo! Puedes conectarte con otro...

Miembros

bottom of page